Forumbook
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ağaç Dalından Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Ağaç Dalından Bardak Altlığı Nasıl Yapılır? Empty Ağaç Dalından Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Mesaj tarafından SuperMario Çarş. 11 Kas. 2009, 21:47

Ağaç Dalından Bardak Altlığı Nasıl Yapılır? 20090826_1251300635_a6sw-m

Kırılmış, düşmüş bir ağaç dalından doğal bardak altlıkları yapmak isteyenler bu tarifin başına geçsin. Müthiş bir hediye olacak bu altlıklar masa ve sehpalarınıza apayrı bir hava verecek. Hazırsanız malzemeleri toplamaya başlayın.

Adım 1: Malzemeler

Bu proje için gerekli olan malzemeler;
- Gönyeburun testeresi ya da balta
- Zımpara kağıdı
- Alt kısım için keçe
- Köpük fırça
- Keçe için yapıştırıcı
- Poliüretan doğal ağaç verniği
- Ahşap Koruyucu
- Ağaç dalı

Adım 2: Kesme

ÇOK DİKKATLİ bir şekilde ağaç dalını testerenin altına koyun (bunu marangoza da yaptırabilirsiniz) ve yaklaşık 1cm kalınlığında dilimler kesin. Beş ya da altı altlıktan oluşan bir set idealdir.

Adım 3: Zımparalama

Zımpara kağıdı ile her bir ağaç parçasını güzelce zımparalayın. Sonuçta parçalar pürüzsüz olmalı.

Adım 4: Vernikleme

Köpük fırça yardımıyla poliüretan doğal ağaç verniğini zımparalanmış tahta parçaların her yerine uygulayın.

Adım 5: Ahşap Koruyucu Sürme

Verniklediğiniz yuvarlak tahtalar kuruduktan sonra hepsinin bir kenarına ve yanlarına ahşap koruyucu sürün. Yeniden kurumaları için bekletin.

Adım 6: İyice Kurutma

Tahta parçaları düz bir zemin üzerine yayarak tamamen kurutun.

Adım 7: Yüzeyleri Çizmeyen Altlık

Keçenizden yuvarlak parçalar kesin. Bu parçaları altıkların alt kısmına yapıştırıcı uygulayarak yapıştırın. Kurumaları için biraz bekletin.

Adım 8: Güle Güle Kullanın!

Artık bu doğal altlıklarınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca çok güzel hediye olacak bu bardak altlıklarının çevresine güzel bir kurdele sarıp sevdiğiniz birine verebilirsiniz.
SuperMario
SuperMario
Admin
Admin

https://forumbook.yetkin-forum.com/

- Similar topics